Očima expertů: Vážně musíme na důchod makat 35 roků?

Ondřej Tůma | 9. 6. 2017

Kdo chce do penze, musí mít jednak věk, jednak odpracovaná léta. Pětatřicet let. Je tahle podmínka nutná? A co s lidmi, kteří mají problém ji splnit? Proč by se vlastně nedalo do penze jít po čtyřiatřiceti nebo po dvacíti letech, jen s patřičně nižším důchodem?

Diskuze

10. 6. 2017  |  08:58  |  Jiří Vlach

Stát naložil na bedra našich žen víc nežli mužům i přesto že nám porodily děti ,příklad já jdu do důchodu 63 a 10 měs a moje žena 60 a 4 měs i přesto že máme tři děti. Měli by se naši politici stydět nebo by měly ženy na ně vzít vidle.

+42
Líbí
Nelíbí
Reagovat

9. 6. 2017  |  08:02  |  Pavel

Pane Šatavo, není pravda, že "stát nevaruje s dostatečným předstihem občany, kteří budou mít problém potřebnou dobu pojištění získat, ač o tom indicie má."

Správa sociálního zabezpečení posílá zhruba dva roky před dosažením důchodového věku přehled evidovaných dob pojištění a dává tak možnost jednak si zkontrolovat správnost evidence a také se zařídit, pokud nestačí odpracované roky (například doplacením doby pojištění). Ale je pravda, že to ČSSZ dělá dobrovolně, žádný zákon jí to neukládá.

-4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 15 komentářů

11. 6. 2017  |  15:09  |  Hunter

Souhlasím s vámi.
"Minimální doba pojištění", "věk odchodu do důchodu", "redukční hranice" a podobné nesmysly patří do století páry, do doby, kdy se takové věci propočítávaly z kartonových kartiček na sčotech.
V 21. století, kdy kdejaký SW umí spočítat cokoliv z jakýchkoliv dat a v reálném čase je hloupost zabývat se nějakými "hranicemi", "(konstatními) koeficienty" a "minimy".
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 6. 2017  |  15:29  |  Jára Cimrman

Já mám od 18-ti odmakáno už 39 let. Už toho mám dost a rád bych si už užil zasloužený odpočinek. Kdybych dostal polovinu toho, co ze mě stát vytahal na pojištění, do smrti bych nepotřeboval ani důchod, ani žádné sociální dávky. Díky našim vysokoškolsky vzdělaným sociopatům v politice musím pracovat a platit ještě 7 let. Práci bych rád přenechal některému mladšímu zoufalci na podpoře. Stejně už sotva stíhám a s přibývajícím věkem se to asi sotva zlepší.
+12
Líbí
Nelíbí
Reagovat

15. 6. 2017  |  18:59  |  Ivan

Systém sociálního pojištění neuvažuje vůbec pojištěnce, kteří mají 40 let pojištění a nesplňují věk pro řádný důchod. Přitom se ocitli bez práce a nikdo je v jejich věku nezaměstná. Tyto případy naše "vrchnost" neřeší.
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

15. 6. 2017  |  19:21  |  Tarzan

mafie !
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 6. 2017  |  19:24  |  Astheart

No nevím... Já mám nárok na důchod od dubna letošního roku a neposlalo mi nic, ani před dvěma lety, ani teď...
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
2/2

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK