Minimální mzda znovu poroste. Co poroste s ní

Petra Dlouhá | 7. 6. 2017

Minimální mzda se bude znovu zvyšovat, od ledna 2018 by mohla vyskočit na 12 200 korun měsíčně, odbory chtějí ještě víc, zaměstnavatelé jsou proti. Nejásá ani nový ministr financí Ivan Pilný. Minimální mzda zažívá roky rekordního růstu. Její zvýšení se dotkne i těch, kteří minimální mzdu nepobírají, spočítali jsme jak.

Diskuze

7. 6. 2017  |  08:48  |  Veterán

Sobotka zdůvodnil požadavek růstu minimální mzdy růstem ekonomiky a požadavkem, aby se zaměstnanci na tomto růstu podíleli.
Novináři by se ho měli zeptat, zda, až dojde k poklesu ekonomiky, bude on a ČSSD pro změnu požadovat pokles minimální mzdy.

+6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 6. 2017  |  12:20  |  Lukáš

Ono je to trošku složitější a ani menší minimální mzda to neřeší a o peníze přicházím. Řešil jsem to i s právníky a žel, pojišťovna má tu možnost díky špatně napsanému zákonu a tím možnému výkladu tak i tak prostě postižené lidi takto "odrbávat"... Příjde mi to hnusné, neb zaměstnavatel je pojištěn ze zákona pro ochranu postižených pracovním úrazem, ale ti si musí sami vše vybojovat a kdo nemá právní povědomí nebo právníky za sebou má těžkou smůlu.

-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 19 komentářů

7. 6. 2017  |  12:20  |  Lukáš

Ono je to trošku složitější a ani menší minimální mzda to neřeší a o peníze přicházím. Řešil jsem to i s právníky a žel, pojišťovna má tu možnost díky špatně napsanému zákonu a tím možnému výkladu tak i tak prostě postižené lidi takto "odrbávat"... Příjde mi to hnusné, neb zaměstnavatel je pojištěn ze zákona pro ochranu postižených pracovním úrazem, ale ti si musí sami vše vybojovat a kdo nemá právní povědomí nebo právníky za sebou má těžkou smůlu.
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 6. 2017  |  13:17  |  Zdenek

Dovolím si ještě připomínku k odvodům do sociálky, které se minimální mzdou zvyšují jak zaměstnancům tak OSVČ, kteří platí minimum. Což zase není katastrofa, budou v pásmu, které je pro důchod jako poměr odvod/důchod výhodnější.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 6. 2017  |  16:00  |  josef

Nicmene to prinasi problemy tem, co maji castecny uvazek a ne moc dobre placeny (ale vyssi nez minimalni mzda). Takovi lide musi totiz platit ZP minimalne ve vysi ZP z minimalni mzdy.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 6. 2017  |  18:46  |  mamcaRBK

NE, NE. To se neodvíjí od minimální, ale od průměrné mzdy.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 6. 2017  |  09:05  |  dre

Co poroste s mzdou? Cena vody tepla elektřiny nájem cigara daň
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

9. 6. 2017  |  19:29  |  Tarzan

Ukažte nám tabulku inflace a zjistíte že neroste nic ...
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 6. 2017  |  15:50  |  Jára Cimrman

Vždycky je důležité, co si za mzdu můžete koupit. Nejjednodušší je vše valorizovat podle inflace. Jenže inflace je nástroj na okrádání pracujících otroků, takže se to jaksi oligarchii nehodí do krámu.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 6. 2017  |  19:33  |  Tarzan

Přesně tak to je !
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

12. 6. 2017  |  11:53  |  Marta

Jsem pestounka 2 deti 1 15 leta je umistena diabgnostickym ustavu na 3 mesice napodminku se vraci spet domu ale uz davkypestounske na ni nebudu pobita
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat
2/2

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK