Novinky v sociálních službách: Vyšší příspěvek na péči a podpora vícerčat

Vláda schválila novelu zákona o sociálních službách. Pokud úspěšně dokončí legislativní kolečko, zvýší příspěvek na péči a pomůže rodinám s vícerčaty. Účinná by mohla být od příštího roku. Peníze.cz přináší přehled chystaných změn.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

5. 1. 2018 16:10 | Iva

Dobrý den mám syna 28 let ZTP/O PŘÍSPĚVEK MÁ 13200 MĚLO BY BÝT 19200 ALE OD KDY. BEZ 24 HODINOVÉ PÉČE SE NEOBEJDE
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2018 14:22 | Potocká

Dobrý den, dcera (7) pobírá pnp 4.st. Od kdy plati navyseni?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2017 8:06 | hanicka

Dobrý den mám dotaz mám přítele,pobyra PNP druhý stupeň má nárok na zvýšení PNP děkuji za odpověď Hanka
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2017 21:53 | Ludmila Jurinyiova Zelezny Brod

Clanky su moc pekne citam ich vsetky.bohuzel mna sa nic netyka preto ze berem Slovensky duchod kazdy mesiac mensi podla kurzu koruny.duchod mam 7350 to mam stiahnute este cez banky kazdy mesiac podla kurzu a poplatku banke z mojho duchodu.Cesky duchod mam 1640. Kedy a kolko krat sa ducody zvysovali ja vzdy dostanem 8 az 12 korun.2krat som pisala na minysterstvo socialnich veci a ziadala som ich oodstranenie tvrdosti zakona vzdy mi to zamietli.mam Ceske obcianstvo byvam tu od roku 2000.zijem mesacne a nakupujem stravu tak isto jak kazdy Cech z rozdielom aky mam duchod ja a ked zaplatim byt a vsetko ostatne to nehovorim o liekoch som nemocna a to si nemozem nic dovolit trochu lepsi na pochutenie si.neviem ako dalej neda sa takto zit to je zivorenie.dakujem Jurinyiova.Vy mi asi nebudete moct pomoct alebo poradit!este raz dakujem za pochopenie.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2017 21:53 | Ludmila Jurinyiova Zelezny Brod

Clanky su moc pekne citam ich vsetky.bohuzel mna sa nic netyka preto ze berem Slovensky duchod kazdy mesiac mensi podla kurzu koruny.duchod mam 7350 to mam stiahnute este cez banky kazdy mesiac podla kurzu a poplatku banke z mojho duchodu.Cesky duchod mam 1640. Kedy a kolko krat sa ducody zvysovali ja vzdy dostanem 8 az 12 korun.2krat som pisala na minysterstvo socialnich veci a ziadala som ich oodstranenie tvrdosti zakona vzdy mi to zamietli.mam Ceske obcianstvo byvam tu od roku 2000.zijem mesacne a nakupujem stravu tak isto jak kazdy Cech z rozdielom aky mam duchod ja a ked zaplatim byt a vsetko ostatne to nehovorim o liekoch som nemocna a to si nemozem nic dovolit trochu lepsi na pochutenie si.neviem ako dalej neda sa takto zit to je zivorenie.dakujem Jurinyiova.Vy mi asi nebudete moct pomoct alebo poradit!este raz dakujem za pochopenie.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Kocáb

hudebník a politik

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Michael Kocáb
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services