Dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti 2017: Přehled a kalkulačka odvodů

Petra Dlouhá | 25. 1. 2017

Za jakých podmínek můžete v roce 2017 pracovat na dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti? Jak budete příjem danit, kolik zaplatíte na zdravotním a sociálním pojištění? Máme pro vás kalkulačku aktualizovanou pro letošní rok a přehled všeho důležitého.

Diskuze

27. 2. 2017  |  21:37  |  Jiří

Pane Marku, asi jste to nepochopil. Tak ještě jednou pro vás. Zaměstnanec dostane minimální mzdu a z té odvede soc. a zdr. pojištění a k tomu dostane zaměstnanec např. 3 000,- Kč vedených jako DPP a z těchto peněz odvede jen daň a zaměstnavatel ušetří za odvody na soc. a zdr. pojištění právě za ty 3 000,- Kč ze kterých by to musel odvést, kdyby to např. byly prémie (ve skutečnosti to tak je, jsou to prémie) a přitom zaměstnanec nedělá nic jiného navíc jako DPP, jen se to papírově ošetří (smlouva apod.). Tak se to skutečně dělá (vlastní zkušenost), divím se, že se jim to za těch pár ušetřených stovek, vyplatí.

+6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

3. 3. 2017  |  12:00  |  veronika

Chci zaměstnat invalidniho důchodce 1. Stupeň jaké budu mít výhody a co vše musím za něj odvadět státu.Pracoval by 8 hodin týdně.Děkují

-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 18 komentářů

26. 4. 2017  |  20:20  |  Iva

Dobry den chtela bych se zeptat jak mam zamestnatvyrazeneho cloveka z uradu prace?ma narok na odpracovani 20ti hodin v mesici?a je smlouva na DPP nebo DPC.a muze znovu zadat o prispevek na bydleni?dekuji
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 5. 2017  |  12:14  |  Gina

Co se dá dělat pokud jste v práci na dohodu,kdyz vás vedoucí nutí dělat více hodin?Když odmitnete tak vyhrožuje,ze vás vyhodí.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 5. 2017  |  12:16  |  Jaroslava

Měli by vyhodit jeho za porušování smlouvy.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

23. 5. 2017  |  10:08  |  Yvona

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od ledna do konce dubna jsem pracovala na DPP s výdělkem 6000 Kč, na zdravotní pojišťovně jsem vedena jako OBZP, takže jsem si zdr. pojištění platila sama. Od května jsem začala pracovat na DPČ, ale pracuji nepravidelně, jak zaměstnavatel potřebuje, takže třeba jen 10-15 hodin týdně. Momentálně mi vychází měsíční hrubá mzda jen 3400 Kč. Kolik mi zaměstnavatel strhne z této částky na zdravotní a sociální pojištění? Budu muset ještě nějakou částku na zdr. poj. do minima doplácet? Bude se mi počítat takto odpracovaná doba do důchodu? Růžové prohlášení jsem podepsala. Děkuji za odpověď. Yvona
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 6. 2017  |  18:18  |  Vlaďka

Dobrý den,mám dotaz,jak je to s výpočtem výše podpory,v případě,že jsem u jednoho zaměstnavatele měla uzavřené dvě dohody,obě byly uzavřeny ve stejný den,každá na částku odměny 10000,odvody byly stejné jako u klasické smlouvy,dostávala jsem jednu výplatní pásku s celkovou hrubou mzdou,prostě klasika,vše uzavřené jen pro dodržení a zároveň obejití výše hodin a částky,následně jsem byla pro dlouhodobou pracovní neschopnost propuštěna a nyní mi na ÚP vypočetli výši podpory,jen z té jedné dohody,je tento postup výpočtu správný?děkuji za odpověď.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

14. 6. 2017  |  13:15  |  Vili

Jsem na rodicaku...hodim na brygady Mám smlouvu dpp na 300 hodin na rok... Ale miesicne budu v pracy 135hodin.tak ze 10000 prekricim. Mám 85 Kč na hodinu... Kolik taplatim zdravotních o a socialnicho. Mimo ze už to hrazené nám....
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

14. 6. 2017  |  13:18

Myslím ze ne...
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

23. 6. 2017  |  16:15  |  tazatel

Dobrý den, mám dpp s výdělkem cca 6400/měsíčně ... do toho začnu práci na dpč s čistými asi 8200/měsíčně. Jsem student - jedno prohlášení podepsané. Dotkne se mě nějak limit 10.000kč?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
2/2

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK